• English
  • Bosanski
LegeArtis
  

ČETVRTAK 31.05.2018

 

18:30 Predavanje Doc. Dr. Miradet Zulić (Muzička akademija Istočno Sarajevo)

 

20:00 Koncert LegeArtis Tuzla sa gostima

 

PETAK 01.06.2018.

 

12:00 Koncert dječijih horova „SUNCOKRETI“-Sarajevo i „SLAVUJ“-Tuzla

17:00 I DIO TAKMIČENJA – A kategorija

  1. Zbor Osnovne glazbene škole pri OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Đakovo, Republika Hrvatska
  2. Mladinski pevski zbor Mavrica, Osnovna škola Tišina, Tišina, Slovenija
  3. Dječiji hor JU Druge osnovne škole Gračanica, Gračanica, Bosna i Hercegovina
  4. Mladinski pevski zbor LA TI DO OŠ Križevci pri Ljutomeru, Križevci pri Ljutomeru, Slovenija
  5. Dječiji zbor starijeg uzrasta Glazbene škole Franje Kuhača, Osijek, Republika Hrvatska

 

 

20:00 Natpjevavanje za GRAND PRIX – Koncert pobjednika A kategorije

 

SUBOTA 02.06.2018.

 

I DIO TAKMIČENJA  D kategorija

13:00 GRUPA I

 

  1. Mešoviti hor „Krančević“, Sremska Mitrovica, Republika Srbija
  2. „Tinódi“ Mješoviti hor, Szigetvár, Mađarska
  3. Pjevački zbor mladih „Josip Kaplan“, Rijeka, Republika Hrvatska
  4. Srpsko pevačko društvo u Rumi, Ruma, Republika Srbija

 

16:00 GRUPA II

 

  1. Mješoviti hor „Sedyanka“, Silistra, Bugarska
  2. Crkveni hor Sveti Sava, Sremska Mitrovica, Republika Srbija
  3. Riječki komorni zbor VAL, Rijeka, Republika Hrvatska
  4. Mješoviti pjevački zbor KUEU-e „Kaj“, Zlatar Bistrica, Republika Hrvatska

 

20:00 Natpjevavanje za GRAND PRIX – Koncert pobjednika D-kategorije

 

NEDELJA 03.06.2018.

 

13:00 I DIO TAKMIČENJA C kategorija

 

  1. Vokalna skupina Chorus ‘97 Miren, Miren, Slovenija
  2. Ženska vokalna grupa „Mironosice Subotica“, Subotica, Republika Srbija
  3. Ansambl Zlatne Godine, Velika Gorica, Republika Hrvatska
  4. Ženski komorni pjevački ansambl „Pro arte“, Mostar, Bosna i Hercegovina
  5. Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina, Republika Hrvatska
  6. Djevojački zbor PZM-a „Josip Kaplan, Rijeka, Republika Hrvatska

 

16:00 I DIO TAKMIČENJA B kategorija

 

  1. Omladinski ženski hor Chorus Cadenza, Sarajevo, Bosna i Hercegovina
  2. Interschool Ženski hor Srednje škole br. 3 Białystok, Białystok, Poljska
  3. Kulturno društvo Vres, Muški hor Vres, Prevalje, Slovenija
  4. Ženski hor JU „Umjetničke škole“ Bihać, Bihać, Bosna i Hercegovina

 

20:00 Natpjevavanje za GRAND PRIX – Koncert pobjednika B i C kategorije

 

 

EDUKACIJA NA MEĐUNARODNOM HORSKOM ŠAMPIONATU “LegeArtis” TUZLA, 2018

U okviru horskog šmapionata “LegeArtis” održat će se niz radionica i seminara

 

  • 31. maj 2018. godine  u 18:30 (Plava sala BKC-a TK)

– doc. dr. Miradet Zulić (Muzička akademija Istočno Sarajevo) – Horsko muziciranje u Tuzli

  • 01. juni 2018. godine u 13:00 (Plava sala BKC-a TK)

-doc. mr. Vojislav D Spasić (FILUM Kragujevac) – Postavke vokala i pravilan položaj tijela pri pjevanju

  • 03. juni 2018. godine u 13:00 (Plava sala BKC-a TK)

-doc. mrt. Dženana Huseinagić (Slobomir P-Univerzitet) – Klasifikacija pjevačkih glasova

Udaljenost

Tuzla - Sarajevo 120 km

Tuzla - Zagreb 330 km

Tuzla - Beograd 230 km

Tuzla - Ljubljana 475 km

Tuzla - Podgorica 400 km

Tuzla - Skoplje 650 km

Tuzla - Beč 700 km

Tuzla - Berlin 1.400 km

Tuzla - Rim 1.230 km

Tuzla - Budimpešta 480 km

Tuzla - Lozana 1.280 km