Notice: International Choir Championship Lege Artis 2020 Tuzla is postponed to October 09-11, 2020.

Žiri

Rešad Arnautović

BiH

Zapro Zaprov

MK

Robert Homen

HR

Miloš Trajković

SRB

Organizacioni odbor

  • Jasmin Hasić-Generalni direktor Šampionata
  • Amir Sejdinović-Izvršni direktor Šampionata
  • Edis Bajić-Član organizacionog odbora Šampionata 2016
  • Zrinka Andrejaš-Član organizacionog odbora Šampionata 2016
  • Jasmin Osmić-Član organizacionog odbora Šampionata 2016
  • Zumreta Kovčić-Član organizacionog odbora Šampionata 2016
  • Esad Ibrišimović-Član organizacionog odbora Šampionata 2016
  • Erensa Mešić-Član organizacionog odbora Šampionata 2016
  • Žarko Mladina-Član organizacionog odobora Šampionata 2016
  • Draženko Čivčić-Član organizacionog odobora Šampionata 2016

Učesnici

  • Horoljupci vokalnog ansambla Bugojno (BIH)
  • Hor osnovne škole Banovići
  • Hor JU Prva osnovna škola Srebrenik
  • Hor osnovne muzičke školo Novo Sarajevo
  • Chorus Cadenza KUD „Bulbul“, Sarajevo
  • Ženska vokalna grupa Mironosnice (Srbija)
  • Ženski vokalni ansambl Iskre (BiH)
  • Zbor Opće gimnazije KŠC-a “Sv. Franjo” Tuzla
  • Muški ansambl „Fra. Nenad Dujić“ (BiH)
  • GKUD Bosna ženski hor „Učo“ Tuzla (BiH)
  • Djevojački zbor Široki Brijeg (BiH)
  • Ženski hor osnovne muzičke škole Brčko (BiH)
  • Hor Srednje muzičke škole Tuzla (BiH)
  • Mješoviti hor Panonica, Zrenjanin (Srbija)
  • Hor „Bački pjevači“ Vrbas (Srbija)
  • Komorni zbor Grgar, Nova Gorica (Slovenija)
  • Hor Akademskog KUD Univerziteta u Novom Sadu, Sonja Marinković (Srbija)
  • Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Mostaru, (BiH)
  • Kamerni mešoviti hor Zavičajne fondacije “Stevan Sremac”, (Srbija)

Rezultati

REZULTATI KATEGORIJE A “DJEČIJI HOROVI”

Horoljupci vokalnog ansambla Bugojno, BiH – PRVA NAGRADA

Hor Osnovne muzičke škole Novo Sarajevo, BiH – PRVA NAGRADA

Hor JU Prva osnovna škola Srebrenik, BiH – DRUGA NAGRADA

Hor JU Osnovna škola Banovići, BiH – TREĆA NAGRADA

Nagrada za najboljeg dirigenta

Samira Merdžanić

“Horoljupci vokalnog ansambla Bugojno”

Grand Prix A kategorije: 

Horoljupci vokalnog ansambla Bugojno, BiH

 

REZULTATI KATEGORIJE B “VOKALNI ANSAMBLI”

Djevojački zbor Glazbene škole Široki Brijeg, BiH – PRVA NAGRADA

Chorus Cadenza KUD Bulbul, Sarajevo, BiH – DRUGA NAGRADA

Muški ansambl Fra. Nenad Dujić, BiH – DRUGA NAGRADA

Ženska vokalna grupa „Mironosice Subotica“, Republika Srbija – TREĆA NAGRADA

Ženski hor „Učo“ GKUD Bosna, BiH – TREĆA NAGRADA

Vokalni ansambl „Iskre“ Tuzla, BiH – TREĆA NAGRADA

Zbor Opće gimnazije KŠC Tuzla, BiH – TREĆA NAGRADA

Nagrada za najbolje izvedeno djelo bosansko-hercegovačkog kompozitora:

Chorus Cadenza KUD Bulbul, Sarajevo

Grand Prix B kategorije: 

Djevojački zbor Glazbene škole Široki Brijeg, BiH

 

REZULTATI KATEGORIJE C “MJEŠOVITI HOROVI”

AKUD „Sonja Marinković“, Novi Sad, Republika Srbija – PRVA NAGRADA

Komorni zbor „Grgar“, Nova Gorica, Slovenija – PRVA NAGRADA

Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Mostaru, BiH – DRUGA NAGRADA

Kamerni mješoviti hor Zavičajne fondacije „Stevan Sremac“ Senta, Republika Srbija – DRUGA NAGRADA

Mješoviti hor Panonica, Zrenjanin, Republika Srbija – TREĆA NAGRADA

Hor „Bački pevači“ Vrbas, Republika Srbija – POHVALA,

GRAND PRIX: AKUD „Sonja Marinković“, Novi Sad, Republika Srbija

 

Galerija