Notice: International Choir Championship Lege Artis 2020 Tuzla is postponed to October 09-11, 2020.

Učesnici

  1. Ansambl Zlatne godine / HRVATSKA (Kategorija C)
  2. Chór Miasta Białegostoku / POLJSKA (Kategorija D)
  3. Dječiji hor OMBŠ “Novo Sarajevo” / BiH (Kategorija A)
  4. GKUD “Bosna” – ženski hor “Učo”, Tuzla / BiH (Kategorija B1)
  5. Gradski ženski hor Bihać / BIH (Kategorija B1)
  6. Hor “Equilibrium” Beograd / SRBIJA (Kategorija D)
  7. Hor JU OS ,,Sveti Franjo”- Tuzla / BiH (Kategorija A)
  8. Hor Osnovne muzičke škole Živinice / BiH (Kategorija A)
  9. Horoljupci Vokalnog ansambla Bugojno / BiH (Kategorija A)
  10. Kamerni mješoviti hor „Lola“ Sarajevo / BIH (Kategorija D)
  11. Klapa “MIRAKUL” Tuzla-Zvornik/ BiH (Kategorija C)
  12. Komorni zbor Hugo Wolf (Kamerni hor Hugo Wolf) / SLOVENIJA (Kategorija D)
  13. Komorni zbor Musica Viva / Chamber choir Musica Viva / SLOVENIJA (Kategorija D)
  14. MePZ FERI / SLOVENIJA (Kategorija C)
  15. Mješoviti hor ”Una”, Novi Grad / BIH (Kategorija D)
  16. Mješoviti pjevački hor (MPZ) osnovne škole Pohorskog odreda Slovenska Bistrica / SLOVENIJA (Kategorija A)
  17. Muški hor „Fra Nenad Dujić“ Sarajevo / BiH (Kategorija B2)
  18. Pjevački zbor „Josip Štolcer Slavenski“ Čakovec / HRAVATSKA (Kategorija D)
  19. Prvo zvornicko pjevacko drustvo “IZVORNIK” Zvornik / BIH (Kategorija D)
  20. Srpsko pevačko društvo u Rumi iz Rume / SRBIJA (Kategorija D)
  21. Vokalna grupa Libero, Leskovac / SRBIJA (Kategorija C)
  22. Vokalni sastav “Res miranda” Novi Sad/ SRBIJA (Kategorija C)
  23. Ženska vokalna grupa “Mironosice Subotica” / SRBIJA (Kategorija C)
  24. Ženski hor muzičke škole Brčko / BiH (Kategorija B1)
  25. Ženski vokalni ansambl kulturno-umjetničkog društva Gradačac / BIH (Kategorija C)
  26. Ženski vokalni sastav KUŠLEC / HRVATSKA (Kategorija C)

Raspored takmičenja

RASPORED AKTIVNOSTI I TAKMIČENJA TOKOM MEĐUNARODNOG HORSKOG ŠAMPIONATA LEGEARTIS 2017 

INTERNATIONAL CHOIR CHAMPIONSHIP „LEGEARTIS“ TUZLA, 2017

MEĐUNARODNI HORSKI ŠAMPIONAT „LEGEARTIS“ TUZLA, 2017

SATNICA I PROGRAM TAKMIČENJA

ČETVRTAK 01. 06. 2017

  • KONCERT Mješoviti hor LegeArtis Tuzla sa gostima (Obilježavanje 5 godina postojanja LegeArtis)

                   OTVARANJE MEĐUNARODNOG HORSKOG ŠAMPIONATA LEGEARTIS 2017

PETAK, 02. 06. 2017

  • 1200-1300 KONCERT – Horoljupci vokalnog ansambla Bugojno (Dobitnici GRANDPRIX u kategriji A-dječiji horovi na Međunarodnom horskom šampionatu „LegeArtis“ 2016) za djecu vrtića i osnovnih škola Tuzlanske regije
  •  14-15 AKUSTIČNA PROBA NA SCENI ZA HOROVE U OKVIRU KATEGORIJE A
  • 1500-1700 TAKMIČENJE HOROVA U KATEGORIJI A (Dječiji horovi)
  1. Zbor JU OS ,,Sveti Franjo”- Tuzla / BiH (Kategorija A)
  2. Hor Osnovne muzičke škole Živinice / BiH (Kategorija A)
  3. Dječiji hor OMBŠ “Novo Sarajevo” / BiH (Kategorija A)
  4. Horoljupci Vokalnog ansambla Bugojno / BiH (Kategorija A)
  5. Mješoviti pjevački hor (MPZ) osnovne škole Pohorskog odreda Slovenska Bistrica / SLOVENIJA (Kategorija A)
  • 1700-1750 Radionica PRIREĐIVANJE ZA VOKALNE-HORSKE ANSAMBLE / Prof. Miloš Trajković (Beograd)
  • 1800-1830 RAZGOVOR DIRIGENATA I PJEVAČA SA ČLANOVIMA ŽIRIJA

 

  • 1930-2030 NATPJEVAVNJE ZA GRAND PRIX KATEGORIJE, DODJELE NAGRADA I PRIZNANJA U OKVIRU KATEGORIJE A (DJEČIJI HOROVI

 

SUBOTA 03. 06. 2017 

Izmjena u rasporedu na dan 10.05. 2017
  •  10-11 AKUSTIČNA PROBA NA SCENI ZA HOROVE U OKVIRU KATEGORIJE D, I-GRUPA
  • 1100 POČETAK TAKMIČENJA U OKVIRU KATEGORIJE D (mješoviti horovi)

                       I GRUPA

  1. Komorni zbor Hugo Wolf (Kamerni hor Hugo Wolf) / SLOVENIJA (Kategorija D)
  2. Kamerni mješoviti hor „Lola“ Sarajevo / BIH (Kategorija D)
  3. Srpsko pevačko društvo u Rumi iz Rume / SRBIJA (Kategorija D)
  4. PPD Izvornik, Zvornik / BiH (Kategorija D)
  • 1300-1400 PAUZA/AKUSTIČNA PROBA NA SCENI ZA HOROVE U OKVIRU KATEGORIJE D, II-GRUPA
  • 1400 POČETAK TAKMIČENJA II GRUPA (Kategorija D)
  1. Komorni zbor Musica Viva / Chamber choir Musica Viva / SLOVENIJA (Kategorija D)
  2. Hor “Equilibrium” Beograd / SRBIJA (Kategorija D)
  3. Mješoviti hor ”Una”, Novi Grad / BIH (Kategorija D)
  4. Chór Miasta Białegostoku / POLJSKA (Kategorija D)
  5. Pjevački zbor „Josip Štolcer Slavenski“ Čakovec / HRAVATSKA (Kategorija D)

 

  • 1600-1730 Radionica -POTICANJE EMOTIVNOG ZADOVOLJSTVA KROZ SKUPNO MUZICIRANJE- / Prof. Dr. Selma Porobić
  • 1800-1830 RAZGOVOR DIRIGENATA I PJEVAČA SA ČLANOVIMA ŽIRIJA
  • 1930-21 NATPJEVAVANJE ZA GRANDPRIX KATEGORIJE, DODJELE NAGRADA I PRIZNANJA U OKVIRU KATEGORIJE (D – Mješoviti horovi)

NEDJELJA 04. 06. 2017

  • 10-11 AKUSTIČNA PROBA NA SCENI ZA HOROVE U OKVIRU KATEGORIJE B
  • 1100 POČETAK TAKMIČENJA U OKVIRU KATEGORIJE B (ŽENSKI I MUŠKI HOROVI)
  1. Muški hor „Fra Nenad Dujić“ Sarajevo / BiH (Kategorija B2)
  2. GKUD “Bosna” – ženski hor “Učo” / BiH (Kategorija B1)
  3. Ženski hor muzičke škole Brčko / BiH (Kategorija B1)
  4. Gradski ženski hor Bihać / BIH (Kategorija B1)
  • 1230-1400 PAUZA /AKUSTIČNA PROBA NA SCENI ZA HOROVE U OKVIRU KATEGORIJE C
  • 1400 TAKMIČENJE U OKVIRU KATEGORIJE C (VOKALNI ANSAMBLI)
  1. Ženska vokalna grupa “Mironosice Subotica” / SRBIJA (Kategorija C)
  2. Ženski vokalni ansambl kulturno-umjetničkog društva Gradačac / BIH (Kategorija C)
  3. Klapa “MIRAKUL” / BiH (Kategorija C)
  4. Ansambl Zlatne godine / HRVATSKA (Kategorija C)
  5. MePZ FERI / SLOVENIJA (Kategorija C)
  6. Ženski vokalni sastav KUŠLEC / HRVATSKA (Kategorija C)
  7. Vokalna grupa Libero, Leskovac / SRBIJA (Kategorija C)
  8. Vokalni sastav “Res miranda” / SRBIJA (Kategorija C)
  • 1600-1730 PREDAVANJE: HORSKO MUZICIRANJE U TUZLI IZMEĐU DVA SVJETSKA RATA / Prof. dr. Miradet Zulić (Muzička akademija I. Sarajevo)
  • 1800-1830 RAZGOVOR DIRIGENATA I PJEVAČA SA ČLANOVIMA ŽIRIJA
  • 1930 NATPJEVAVANJE ZA GRAND PRIX KATEGORIJA I DODJELI NAGRADA U OKVIRU KATEGORIJA B i C
  • 2030 ZATVARANJE MEĐUNARODNOG HORSKOG ŠAMPIONATALA LEGE ARTIS 2017

Žiri

Rešad Arnautović

BiH

Đorđe Stanković

Srb

Jasenka Ostojić

Hr

Gancho Ganchev

Bg