Međunarodni horski šampionat „LegeArtis“ 2019, održat će se od 06. 06 – 09. 06. 2019. godine u Tuzli, a po propozicijama, pravilima i poslovniku o radu žirija
Pravo učešća imaju svi amaterski horski i vokalni ansambli
Horovi i vokalni ansambli prijavljuju se za učešće na šampionatu isključivo putem online aplikacijskog obrasca koji se nalazi na službenoj stranici takmičenja
Krajnji rok za prijavu ansambala i horova je 27. 04. 2019. godine
Prijave pristigle nakon 27. 04. 2019, neće se uzeti u razmatranje
Umjetnički odbor šampionata sastavljen od dirigenata, kompozitora i muzičkih pedagoga će nakon pregledanih prijava i objaviti listu učesnika na Međunarodnom horskom šampionatu „LegeArtis“ 2019 najkasnije do 01. 05. 2019. godine.
A Dječiji horovi
A1 JEDNOGLASNO PJEVANJE 7-10 min. programa (2/3 učesnika moraju imati manje od 16 godina) dozvoljena instrumentalna pratnja, jedna kompozicija mora biti a capella dvoglasna ili troglasna
A2 VIŠEGLASNO PJEVANJE 10-12 min. programa (2/3 učesnika moraju imati manje od 16 godina) dozvoljena instrumentalna pratnja za samo jednu kompoziciju.
B Ženski i Muški horovi 10-15 min. programa (ansambli preko 14 pjevača)
C Vokalni ansambli (ansambli do 14 pjevača) 10 – 14 min. programa
DMješoviti horovi i Kamerni mješoviti horovi 16 – 20 min. programa
Vrijeme izvedbe podrazumijeva početak i kraj nastupa na sceni uključujući pauze između kompozicija
U kategorijama (B C i D) dozvoljena je instrumentalna pratnja za samo jednu kompoziciju
U kategoriji A1 Takmičarski repertoar je po slobodnom izboru
Kategorije A2, B i D obavezno je izvesti:
Kompozciju iz perioda renesanse
Kategorije A1, A2, B, C, D, poželjno je izvesti
Kompoziciju bosansko-hercegovačkog autora
Tri ansambla sa najvećim brojem bodova (a minimalno 85.00 bodova) u okviru jedne kategorije (A2, B, C, D) u prvom dijelu takmičenja, takmiče se za GrandPrix kategorije „ZLATNA LIRA“, u tom slučaju na koncertu učesnika prije proglašenja, selektovani ansambli od strane žirija takmiče se u natpjevavanju sa po dvije kompozicije po slobodnom izboru (Obavezna je minimalno jedna nova kompozicija, koja nije izvedena u prvom dijelu takmičenja). U slučaju nedolaska na natpjevavnje, selektovani ansambl se diskvalifikuje i na njegovo mjesto dolazi ansambl po broju bodova najbliži njemu.
Žiri može odlučiti da se ne održi natpjevavanje za GrandPrix kategorije ukoliko smatra da niti jedan od horskih ansambala ne zaslužuje da se nadje u ovom dijelu takmičenja.
Žiri na licu mjesta većinom glasova donosi odluku o pobjedniku kategorije Šampionata.
Odluka žirija je konačna.
Za dirigente učesnike, a nakon natpjevavanja za GrandPrix i dodjele nagrada svake kategorije, Organizator priređuje sastanak – okrugli sto sa članovima žirija, na temu vođenja horskih ansambala i komentara nastupa
Horski ansambli se rangiraju prema osvojenom broju bodova i dodjeljuju im se nagrade kako slijedi:
0-49,99 bodova – DIPLOMA ZA UČEŠĆE
50-69,99 bodova – POHVALA
70- 79,99 bodova – TREĆA NAGRADA
80-89,99 bodova – DRUGA NAGRADA
90-100 bodova – PRVA NAGRADA
Organizacijski odbor na prijedlog žirija a u okviru svake kategorije, može dodjeliti i specijalne nagrade:
-Nagrada “Čestmir Mirko Dušek” za najboljeg dirigenta
-Nagrada za najbolje izvedeno horsko djelo bosansko-hercegovačkog kompozitora
-Nagrada za najbolje muzičko djelo iz domena sakralne/duhovne muzike
-Nagrada za najbolje izvedeno djelo starog majstora
-Nagrada za najbolje izvedeno djelo kompozitora iz perioda romantizma
-Nagrada za najbolje izvedeno savremeno djelo
-Nagrada publike
– Žiri može dodijeliti i druge specijalne nagrade
-Organizacioni odbor će horu koji u prvom dijelu takmičenja osvoji najveći broj bodova od strane stručnog žirija, dodijeliti certifikat o besplatnom učešću na Međunarodnom horskom šampionatu „LegeArtis“ 2020.
Za učešće na Šampionatu, horovi i ansambli uplaćuju donaciju za učešće.Kotizacija/donacija se plaća u KM ili € (po horu/ansamblu):Za horove učesnike horskog šampionata koji nisu iz Bosne i Hercegovine uplaćuje se donacija za učešće po ansamblu:Kategorije (A1, A2, B, C, D)– 90 EuraZa domaće horske ansamble donacija za učešće po ansamblu:Kategorija (A1, A2, B, C, D)- 160 KMDonaciju je potrebano uplatiti najkasnije 7 dana od objave selektovanih učesnika Međunarodnog horskog šamponata „Lege Artis“ Tuzla 2019Donacija se uplaćuje na račun Gradskog Umjetničkog Društva „Lege Artis“ Tuzla broj: 3384402215232017, otvoren kod Unicreditbank dd, sa naznakom „Donacija za Internacionalni horski šampionat „LegeArtis“ 2019.Inozemno plačanje: IBAN broj računa: BA393384404815323516, SWIFT: UNCRBA 22Prilikom dolaska na takmičenje Organizacijskom odboru potrebno je predati potvrdu o izvršenoj uplati donacije za takmičenje i note takmičarskog programa u šest (6) primjeraka.Horovi koji su na Horskom šampionatu „LegeArtis“ 2018 dobili certifikat o besplatnom učešću isti su dužni predati u prostorije organizacionog odbora na ovjeru.U slučaju otkazivanja učešća iznos takmičarske kotizacije se ne vraća ansamblu.Organizator takmičenja za učesnike će obezbjediti:
Audio-video snimanje takmičenja
Programsku knjižicu u boji
Stručno usavršavanje dirigenata i pjevača tokom boravka uz izdavanje certifikata
Osvježenje za učesnike
Vodića za ansamble tokom takmičarskog dana
Turističko razgledavanje Grada
OpenAir nastupi u Gradu
Učešće na koncertima duhovne muzike
Za horske ansamble koji imaju potrebu prenoćiti u našem gradu, Organizator će u saradnji sa hotelijerima grada Tuzle ponuditi smještaj u nekoliko različitih hotela i pansiona u Gradu Tuzla po povoljnijoj cijeni. Više o cijenama smještaja i hotelima na linku SMJEŠTAJ
Dr. David Means je direktor/dekan horskih studija na Univerzitetu Texas u Rio Grande Valleyu u Edinburghu, dirigent je Valley Symphony Hora, te osnivač / dirigent profesionalnog zbora, Valley Choral Artists. Prije dolaska u UTRGV, Dr. Means predavao je na Grammy nagrađivanoj Akademiji likovnih umjetnosti Westwood High School u Austinu, TX, University of Southern California, Sveučilište Christopher Newport, Hill College i ima više od dvadeset godina iskustva u radu i uspješnom poučavanju horskih ansambala srednjih škola i akademija u Teksasu i Kaliforniji. Djeluje kao gost dirigent, član žirija i predavač, diljem Teksasa, Sjedinjenih Država, Europe, Meksika, Kanade i Japana. Nedavno je učestvovao i kao član stručnog žirija na međunarodnom horskom takmičenju Prevezza, Grčka, te predavao na horskim radionicima na Havajima, Minnesoti, Zapadnoj Virginiji i Teksasu. Svoje formalno obrazovenj kroz nekoliko stupnjeva stivao na Sveučilištu Howard Payne, Sveučilištu Baylor i Sveučilištu Southern California.
Ludo Klasen (Belgija )
Maeatro Ludo Klasen je završio muzičke studije na LUCA Umjetničkoj školi ‘Lemmens Instituut’ u Leuvenu (Belgija) I Flamanskom Kraljevskom Muzičkom Konzervatoriju u Antverpenu (Belgija). U toku studija, gospodin Klasen se specijalizirao za udaraljke, harmoniju, kontrapunkt i fugu, kompoziciju, te dirigovanje horom i orkestrom.
Svoje studije je završio 1987.god u klasi Jana Elkeme, sa počastima, kada je održao masterclass dirigujući Limburškim Simfonijskim Orkestrom u Mastrihtu (Holandija).
Kao gostujući dirigent, gospodin Klasen je radio sa: Limburškim Simfonijskim Orkestrom iz Mastrihta, Flamanskim Simfonijskim Orkestrom, Filharmonijom iz Dnjepropetrovska (Ukrajina), Filharmonijskim Kamernim orkestrom iz Kelna (Njemačka), Promenadnim Orkestrom iz Amsterdama, Flamanskim Radijskim horom, Bahovim horom Midelburga, horom Kraljevske Flamanske Opere, i Jeju Filharmonijskim horom iz Južne Koreje.
Gospodin Klasen je 36 godina predavao kontrapunkt, fugu i kamernu muziku na LUCA Umjetničkoj školi u Leuvenu. Trenutno je vodeći profesor horskog dirigovanja i pjevanja na Muzičkoj akademiji u Mastrihtu (Holandija) i gradskom Konzervatoriju u Haseltu (Belgija). U isto vrijeme je dirigent Katedralnog hora u Haseltu, te Kamernog hora u Mastrihtu, i hora Cappella Concinite u Leuvenu.
Bio je gostujući dirigent ili držao predavanja ili bio član žirija u mnogim koncertnim dvoranama, muzičkim festivalima I konferencijama širom Evrope.
Gospodin Klasen se dokazao i kao vrstan kompozitor. Njegova kompozitorska karijera obuhvata i velika i kratka horska djela, različite orkestralne i instrumentalne kompozicije.
Njegova velika djela: Psalmus 112, Missa pro nativitate Europae, Missa Ave Virga Jesse, Syntagma (hor i septet udaraljki), Cantico del Sole, Cantata for Lent I i Cantata for Lent II, su bila izvođena mnogo puta u Belgiji i Holandiji. Njegova ‘Europe-fantasy’, pisana je za dva orchestra i izvedena pod njegovim dirigovanjem na World Music Contest u Kerkrade (Holandija).
Neka od njegovih djela su bila nagrađena na Composition Contestu u Briselu, Leeuwardenu, Veroni i Rimu.
www.claesenlmmi.be
Jasenka Ostojić, dirigentica, šefica je Odsjeka za dirigiranje, harfu i udaraljke u zvanju izvanrednog profesora na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Vodi Hor i Kamerni hor Muzičke akademije s kojima ostvaruje izvrsne operne i vokalno – instrumentalne projekte pohvaljene od strane javnosti i glazbene kritike u zemlji i inozemstvu, te suradnje s eminentnim umjetnicima (M. Horvat, V. Gergiev, R. Muti i td). Kao dirigentica horova i orkestara osvojila je niz najviših državnih i međunarodnih nagrada, među kojima su i dva europska Grand Prix-a. Nastupa na vodećim festivalima u Hrvatskoj i u inozemstvu (Slovenija, Austrija, Italija, Bosna i Hercegovina, Makedonija, Velika Britanija i Sjedinjene Američke Države). Dirigirala je praizvedbama brojnih skladatelja, za čije je izvedbe u nekoliko navrata nagrađena posebnim priznanjima. Specijalizirala se za vokalnu izobrazbu pjevača mladalačke dobi kod vokalnih pedagoga u Hrvatskoj, te kod Bečkih dječaka. Stalna je dirigentica Zagrebačkih dječaka od 1994. godine. Pod njenim mentorstvom brojni su dječaci solisti nastupili u produkcijama nacionalnih opernih i koncertnih kuća. Godine 2006. osniva Hrvatsko društvo Collegium pro arte pri kojem djeluju Cappella Zinka, a od 2010. i Cappella Odak. Članica je stručnih ocjenjivačkih žirija na takmičenjima dirigenata, orkestara i horova u Hrvatskoj i inozemstvu. Predavač je i voditelj seminara u Zagrebu, Rijeci, Varaždinu, Splitu, Puli, Rovinju i Opatiji, te gost predavač na sveučilištima u SAD-u, Poljskoj, Austriji i Sloveniji. Umjetnička je direktorica World Choir Festival on Musical, Thessaloniki, Grčka.
Đorđe Stanković diplomirao je i magistrirao dirigovanje na Fakultetu muzičke umjetnosti u Beogradu u klasi prof. Darinke Matić Marović. Stručno se usavršavao kod maestra Angela Šureva i Mladena Jagušta. 2002. godine učestovavo je na Šestom svjetskom simpozijumu o horskoj muzici u Mineapolisu (SAD). 2003. godine bio je stipendista Unesca na master klasu za baroknu muziku u Francuskoj. 2003. godine na osnovu biografije i video snimka izabran je za asistenta dirigenta Denisa Kinija na master klasu u Njujorku. 2005. godine učestvovao je na sedmom svjetskom simpozijumu o horskoj muzici u Kjotu (Japan). Đorđe Stanković dirigovao je mnogim beogradskim amaterskim i profesionalnim horskim ansamblima te sa njima ostavario izvanredne rezultate. Učesnik je žirija na nekoliko međunarodnih horskih takimičenja Jedan je od osnivača Zemunskog kamernog orkestra. Od 2003. godine angažovan je u Operi Narodnog pozorišta u Beogradu, kao asistent dirigenta i korepetitor. Decembra 2005. godine Kulturno-prosvjetna zajednica Srbije dodijela mu je Zlatnu značku za nesebičan doprinos razvoju kulture, pod pokroviteljstvom ministarstva za dijasporu Vlade Republike Srbije. U februaru 2006. godine postavljen je za Šefa Opere Narodnog pozorišta u Beogradu i danas dan tu funkciju obavlja.
Rođen je 18.08.1951. god. u Tuzli gdje završava Osnovnu školu, školu za Osnovno muzičko obrazovanje (odsjek klavir), a potom upisuje Srednju muzičku školu u Tuzli te završava teoretsko-pedagoški i klavirski odsjek. Teoretsko-pedagoški odsjek upisuje 1970. godine na Muzičkoj akademiji u Sarajevu. Odsjek dirigovanja i postdiplomski studij završava u klasi prof. Teodora Romanića. Dirigovao je orkestrom Sarajevske filharmonije, Simfonijskim orkestrom RTSA i Kamernim orkestrom RTVBiH te bio čest gost Simfonijskog orkestra Mostar.
Arnautović se posebno ističe akademskim horom “Gaudeamus” sa kojim je zabilježeno preko 180 nastupa i koncerata kako u zemlji tako i u inostranstvu (Slovenija, Hrvatska, Makedonija, Grčka, Turska, Ceška, Italija, Švicarska, Njemačka, Švedska, Norveška, Maroko...). Kao okosnicu repertoara za ženski hor ”Gaudeamus” dirigent Arnautović je načinio stilizacije Bosanskih narodnih pjesama. Afirmacija bosanskohercegovačke tradicionalne pjesme kroz umjetničku obradu je zaslugom Arnautovića postala danas muzička literatura koja se nalazi u nastavnim programima te je našla primjenu u reproduktivnoj horskoj umjetnosti širom svijeta.
Od 2018 godine proglašen je za Profesor emeritusa na Muzičkoj akademiji u Sarajevu, na odsjeku za dirigovanje. Arnautović je tokom godina ostvario uspješnu pedagošku djelatnost koja posebno dolazi do izražaja u nastavi hora i orkestra. Koncerti ovih ansambala svake godine izazivaju posebnu pažnju muzičke javnosti, jer se na repertoaru nalaze kompleksna djela svjetske muzičke literature. Moraju se istaknuti premijerna izvođenja djela kao što je Simfonija orijenta Josipa Slavenskog, opere Didona i Enej, King Arthur, Henry Purcella i mnoge druge opere, oratoriji i djela za hor orkestar i soliste. Dobitnik je visokih priznanja Ministarstva obrazovanja, nauke i kulture FBiH i posebnog priznanja Ministarstva za kulturu i sport Kantona Sarajevo za doprinos u razvoju muzičke kulture BiH (1997.god.).
Draženko Čivčić
Sekretar žirija
Organizacioni odbor
Jasmin Hasić
Direktor Međunarodnog horskog šampionata "Lege Artis"
Jasmin Hasić, rođen je u Tuzli, gdje je završio osnovnu i srednju muzičku školu. Još u srednjoškolskim danima počeo je pokazivati interesovanje za vođenje ansambala gdje je još kao učenik prof. Čestmira Dušeka imao priliku voditi i dirigovati horu Srednje muzičke škole. Nakon završene srednje muzičke škole, upisuje se na Muzičku akademiju u Sarajevu na odsjek za Muzičku teoriju i pedagogiju, gdje diplomira 2008. godine sa najvišom ocjenom. Uporedo sa završetkom ovog studija u julu mjesecu 2008. godine, polaže prijemni na odsjeku za Dirigovanje i nastavlja redovan studij na najstarijoj visokoškolskoj ustanovi za Muziku u BiH. Studij dirigovanja pohađa u klasi red.prof. spec. Rešada Arnautovića gdje i diplomira u u julu 2012. godine, te iste godine upisuje postdiplomski studij. U junu 2014. godine Jasmin završava i magistarski studij na umjetničkom odsjeku za dirigovanje uz gala koncert sa velikim orkestrom i horom Muzičke akademije u Sarajevu, te stiče titulu Magistra muzičkih umjetnosti iz oblasti dirigovanja. Nagrađen je specijalnim priznanjem Univerziteta u Sarajevu, „Srebrnom značkom Univerziteta“ kao jednom od najboljih studenata Muzičke akademije Sarajevo.
Jasmin Hasić je u svoj karijeri formirao i uspješno vodio mješoviti hor Univerzitetskog društva "Zvonko Cerić" Tuzla. U maju 2012. godine sa grupom entuzijasta Jasmin Hasić osniva Gradsko umjetničko društvo "Lege Artis" Tuzla, gdje postjae predsjednik i dirigent Mješovitog i dječijeg hora "Lege Artis". Za 6. godina vođenja i dirigiranja ansamblima "LegeArtis" maestro Hasić osvojio je niz međunarodnih nagrada sa ozbiljnih horskih festivala i takmičenja. Idejni je tvorac Međunarodnog horskog šampionata "Lege Artis".
Asja Redžić
Grad Tuzla
Hari Ejubović
BKC TK
Edin Jahić
Direktor Turistička zajednica Grada Tuzla
Barbara Pavljašević
PR Šampionata
Draženko Čivčić
Zumreta Kovčić
Rabija Dervišbegović
Jasmin Osmić
Žarko Mladina
Selma Jusupović
Esad Ibrišimović
Nermin Hasić
Samir Mujakić
Umjetnički odbor
Hasić Jasmin, mr. art.
Magistar muzičkih umjetnosti-dirigovanje
Jasmin Osmić, mr. art
Magistar muzičkih umjetnosti-komponovanje
prof. dr. Miradet Zulić
Doktor muzikoloških nauka
Ass. prof. doc. Dženana Huseinagić
Spec. solo pjevanja
prof. dr. Selma Softić Porobić
Doktor pedagoških nauka i profesor muzičko teoretskih predmata
prof. Fikret Piskavica
Profesor muzičke teorije i pedagogije, dirigent
Pokrovitelji
USKORO!!!
Učesnici
Odlukom Umjetničkog odbora, sljedeći horski ansambli uzet će učešće na 4. Međunarodnom horskom šampionatu “Lege Artis” Tuzla 2019
Dječji zbor “Osječki zumbići”, Osijek, Hrvatska
Mladinski pevski zbor OŠ Karla-Destovnika Kajuha Šoštanj, Šoštanj, Slovenija
Pražská kantiléna, Prag, Češka Republika
Women choir Lilith, Ptuj, Slovenijaž
Oktet Arion, Ljutomer, Slovenija
Ženski pevski zbor Korona, Dobrna, Slovenija
Vocal group Lilith, Ptuj, Slovenija
Vokalni ansambl “Lira”, Staro Petrovo Selo, Hrvatska
Vokalni ansambl “Mušket”, Novi Sad, Srbija
Vokalni sastav Ad astra, Slavonski Brod, Hrvatska
Akademski pevski zbor Risto Savin, Žalec, Slovenija
Akademski zbor Filozofskoga fakulteta u Zagrebu Concordia discors, Zagreb, Hrvatska
Coro UNAB, Bucaramanga, Kolumbija
Ipavska Chamber Choir, Vipava, Slovenija
Kamerni hor “Emanuil”, Srbija
Leövey Klára Secondary School Choir, Budimpešta, Mađarska
Mešani pevski zbor Tabor, Tabor, Slovenija
Mešoviti hor Kulturno-umetničkog društva “Svetozar Marković”, Novi Sad, Srbija
Mješoviti hor JU Muzičke škole “Vlado Milošević, Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Mješoviti pjevački zbor Gimpl, Ravna Gora, Hrvatska
Srpsko pevačko društvo u Rumi, Ruma, Srbija
Ženski hor Srednje muzičke škole Zenica, Bosna i Hercegovina
Raspored aktivnosti
JUNI 2019
– 12:00 Koncert dječijih horova za tuzlanske mališane „U susret Šampioantu“
Natpjevavanje za GrandPrix kategorije A i dodjela nagrada
Koncert Mješovitog hora „Lege Artis“ Tuzla sa gostima
JUNI 2019.
Takmičenje u kategoriji D-Mješoviti horovi
12:00 – Prva grupa učesnika
14:00 – Koncert duhovne muzike u Hramu Uspenja Presvete Bogorodice u Tuzli
16:00 – Druga grupa učesnika
19:30 – NATPJEVAVANJE ZA GRANDPRIX KATEGORIJE I DODJELA PRIZNANJA I NAGRADA
JUNI 2019.
Takmičenje u kategorijama C i B, Vokalni ansambli i Ženski horovi
13:00 – Takmičenje u okviru kategorije C-Vokalni ansambli
16:00- Takmičenje u okviru kategorije B-Ženski horovi
19:00 – Natpjevavanje za GrandPrix kategorije, dodjele priznanja zatvaranje manifestacije
Napomena: Navedena satnica je okvirma i promjenjiva je, a detaljan raspored aktivnosti, bit će proslijeđen izabranim horskim ansamblima najkasnije do 20. 05. 2019. godine putem e-mali kojeg su naveli u prijavi.
Raspored i satnica
PETAK 07.06.2019.
12:00 Koncert dječijih horova „U susret horskom Šampionatu “- Djeciji hor „Lege Artis“, Djeciji hor Doma kulture, „Zvončići“ – Zvornik
Mala škola violine „Lege Artis“ – Tuzla
16:00 I DIO TAKMIČENJA – A1 i A2 kategorija
Dječji zbor “Osječki zumbići”, Osijek, Hrvatska
Mladinski pevski zbor OŠ Karla-Destovnika Kajuha Šoštanj, Šoštanj, Slovenija
Pražská kantiléna, Prag, Češka Republika
20:00 Ceremonija svečanog otvorenja međunarodnoh horskog šamponata, natpjevavanje za grand prix katerogrije A i dodjela nagrada, Koncert mješovitog hora „Lege Artis“ sa gostima
Koktel za goste manifestacije (mala galerija BKC-a)
SUBOTA 08.06.2019.
I DIO TAKMIČENJA D kategorija
12:00 GRUPA I
Kamerni hor “Emanuil”, Srbija
Srpsko pevačko društvo u Rumi, Ruma, Srbija
Ipavska Chamber Choir, Vipava, Slovenija
Akademski pevski zbor Risto Savin, Žalec, Slovenija
Mješoviti pjevački zbor Gimpl, Ravna Gora, Hrvatska
14:00 Koncert duhovne muzike
Srpsko pevačko društvo u Rumi, Ruma, Srbija
Kamerni hor “Emanuil”, Srbija
16:00 GRUPA II
Mešani pevski zbor Tabor, Tabor, Slovenija
Mešoviti hor Kulturno-umetničkog društva “Svetozar Marković”, Novi Sad, Srbija
Akademski zbor Filozofskoga fakulteta u Zagrebu Concordia discors, Zagreb, Hrvatska
Leövey Klára Secondary School Choir, Budimpešta, Mađarska
Mješoviti hor JU Muzičke škole “Vlado Milošević, Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Coro UNAB, Bucaramanga, Kolumbija
19:30 Natpjevavanje za GRAND PRIX – Koncert pobjednika D-kategorije – Dodjela nagrada
Koktel za učesnike takmičenja, dirigente i žiri (mala galerija BKC-a)
NEDELJA 09.06.2018.
13:00 I DIO TAKMIČENJA C kategorija
Vocal group Lilith, Ptuj, Slovenija
Vokalni ansambl “Lira”, Staro Petrovo Selo, Hrvatska
Oktet Arion, Ljutomer, Slovenija
Vokalni sastav Ad astra, Slavonski Brod, Hrvatska
Vokalni ansambl “Mušket”, Novi Sad, Srbija
16:00 I DIO TAKMIČENJA B kategorija
Women choir Lilith, Ptuj, Slovenija
Ženski hor Srednje muzičke škole Zenica, Bosna i Hercegovina
Ženski pevski zbor Korona, Dobrna, Slovenija
19:00 Natpjevavanje za GRAND PRIX – Koncert pobjednika B i C kategorije – Dodjela nagrada i zatvaranje manifestacije
Koktel za učesnike takmičenja, dirigente i žiri (mala galerija BKC-a)